Sankcije Iranu prave problem Japanu

Izvor: B92, 09.Jan.2012, 17:15   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Sankcije Iranu prave problem Japanu

Kairo -- Da li će Japan ili druge zemlje kupovati iransku naftu "unutrašnje je pitanje" tih zemalja, kaže neimenovani zvaničnik ministarstva za naftu Saudijske Arabije.

Ovakva izjava se pojavljuje dan pošto se japanski ministar spoljnih poslova sastao sa saudijskim zvaničnicima.

Saudijski mediji tvrde da se razgovaralo o novim američkim sankcijama protiv iranske centralne banke, kao i o energetskim potrebama Japana.

>> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Japan je naročito zavisan od uvozne nafte i prirodnog gasa pošto je 11. marta prošle godine cunami teško oštetio nuklearnu centralu Fukušima i doveo do njenog zatvaranja.

Sankcije protiv Irana mogle bi Japanu ozbiljno da suze prostor za kupovinu nafte od Teherana.

Prema pisanju lista Al-Vatan, zvaničnici iz Tokija su tražili od Saudijske Arabije da Japanu kompenzuje sve eventualne gubitke u slučaju da sankcije prema Iranu budu primenjene.
Pogledaj vesti o: Cunami u Japanu

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.