Izvor: OkRadio.rs, 08.Jun.2012, 18:32 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Razvedeni ste? Bacite burmu u WC šolju
Japanci veruju da dobri duhovi žive svuda, pa i u WC šolji, a bacanje papirića, koji simboliše loš brak, niz vodu uništava lošu karmu propalog braka.Posle bolnog razvoda, Japanke koje žele opet pronaći sreću, svaku uspomenu na svoju bivšu ljubav bacaju u WC šolju, piše Marie Claire. Prvo, na papir zabeleže sve karakteristike svog propalog braka, a potom, u japanskom hramu razvoda, bacaju i papir i venčani prsten u "sveti toalet", nadajući se da će njihove molitve uslišiti dobri duh "Kawaya No Kami" koji tamo živi. Ovaj običaj proističe iz njihovog verovanja da dobri duhovi žive svuda. Postoje dve vrste "svetih šolja"...







