Izvor: Mondo, 27.Mar.2011, 10:21 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Radioaktivnost 10 miliona puta veća!
Japanski zvaničnici saopštili su danas da je radioaktivnost iscurele vode u jednoj od jedinica oštećene nuklearne elektrane Fukušima Daići 10 miliona puta veći od normalne.
Voda iz nuklearke 10 miliona puta radioaktivnija
Izvor: Vesti-online.com, 27.Mar.2011
Japanski zvaničnici saopštili su da je radioaktivnost iscurele vode u jednoj od jedinica oštećene nuklearne elektrane Fukušima Daići 10 miliona puta veći od normalne...Portparol tokijske kompanije "Elektroprivreda" (TEPCO) Takaši Kurita rekao je da je radioaktivnost iscurele voda iz Jedinice...
Radijacija dramatično povećana
Izvor: RTS, 27.Mar.2011
Radioaktivnost vode kod reaktora 2 oštećene nuklearke Fukušima 10 miliona puta veća od normalne. Radnici evakuisani. Takođe, u uzorcima morske veoma visoka koncentarcija radioaktivnog joda. Demonstranti u Tokiju traže gašenje nuklearki...Iz tokijske energetske kompanije "Tepko" saopšteno je da...














