Premijer neće da isključi reaktore

Izvor: B92, 22.Avg.2012, 17:10   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Premijer neće da isključi reaktore

Tokio -- Premijer Japana Jošihiko Noda odbacio zahtev demonstranata da se isključe dva nedavno pokrenuta nuklearna reaktora, ali je obećao da će slušati "glas naroda".

Noda nije prihvatio zahtev da Vlada Japana obustavi rad dva nuklearna reaktora koji su ponovo pokrenuti u julu i da isključe ostalih 48 reaktora širom Japana.

On se danas prvi put sastao s predstavnicima protesta.

Japanski premijer je, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << međutim, obećao jedanaestorici lidera protesta s kojima je prvi put razgovarao, da će slušati "glas naroda" i uvažavati ga pri donošenju političkih odluka, prenela je agencija AP.

Na desetine hiljada ljudi okuplja se od marta, svakog petka uveče ispred kancelarija japanskog premijera kako bi protestovali protiv rada nuklearki u strahu po bezbednost Japanaca.

Noda koji zastupa ideju da sve nuklearne elektrane u Japanu treba da budu u funkciji da bi se izbegle restrikcije električne energije, te demonstracije okarakterisao kao one koje prave "veliku buku'', što je izazvalo kritike u javnosti.

Nastavak na B92...



Povezane vesti

Premijer neće da isključi nuklearne reaktore u Japanu

Izvor: Nezavisne Novine, 22.Avg.2012

TOKIO - Premijer Japana Jošihiko Noda odbacio je danas zahtjev demostranata da se isključe dva nedavno pokrenuta nuklearna reaktora, ali je obećao da će slušati "glas naroda".

Nastavak na Nezavisne Novine...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.