Izvor: Autoportal.rs, 21.Okt.2014, 12:08 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Pokrenuta istraga o Bjankijevoj nesreći
Prošlo je gotovo dve nedelje od trke u Japanu u kojoj je vozač Marusije doživeo stravičan sudar. FIA je konačno rešila da pokrene istragu o okolnostima vezanim za tu nesreću.
FIA je oformila tim stručnjaka čiji je cilja da istraže sve detalje vezane za nesreću u kojoj je Žil Bjanki doživeo povrede glave zbog kojih se i dalje nalazi u komi. Njegovo stanje je stabilno ali su mu šanse >> Pročitaj celu vest na sajtu Autoportal.rs << za oporavak svedene na minimum, prema mišljenju stručnih lekara.
Tim koji će sačinjavati desetorica ljudi će imati sledeće glanove:
Gerald Sailant - predsedavajući u FIA za medicinska pitanja
Ros Bron - nekadašnji šef tima Mercedes
Stefano Domenikali - bivši šef Ferarija
Emerson Fitipaldi - predsednik FIA udruženja vozača
Aleksandar Vurc - predsednik asocijacija F1 vozača
Članovi ovog tima će još biti: Gerd Enser, Eduardo de Freitas, Rodžer Pert, Antonio Rigozi i Piter Vrajt, predsedavajući u FIA bezbednosnom komitetu. Ovaj tim će svoje nalaze obelodaniti 3. decembra u Dohi, u Kataru.











