Izvor: TV Arena Sport, 18.Avg.2015, 12:12 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Počinje svetsku kup u odbojci
Arena Sport od subote počinje sa direktnim prenosima Svetskog kupa u odbojci. Takmičenje koje će biti organizovano u Japanu, najpre u konkurenciji odbojkašica, a zatim i u konkurenciji odbojkaša, trajaće mesec dana, od 22. avgusta do 22. septembra.
Arena aport će prenositi ukupno čak 20 utakmica sa tog takmičenja koje je ujedno i prvo kvalifikaciono prvenstvo za odlazak za Olimpijske igre. Dvanaest reprezentacija u ženskoj i dvanaest u muškoj konkurenciji >> Pročitaj celu vest na sajtu TV Arena Sport << boriće se za pobedu i plasman na Olimpijadu u Riju 2016. godine.
U pitanju je izuzetno naporno takmičenje, budući da se igra po turnirskom sistemu gde svaki tim igra sa svakim. Pošto u obe konkurencije učestvuje po 12 ekipa, to znači da će svaka selekcija za samo 15 dana odigrati čak po 11 utakmica u četiri japanska grada. Krajem takmičenja samo dve prvoplasirane reprezentacije će izboriti pravo nastupa na Olimpijskim igrama. Ženska reprezentacija Srbije će uz Rusiju biti predstavnik Evrope na ovom turniru u Japanu, na kome neće biti ni malo lako osvojiti jedno od prva dva mesta, jer pored Rusije veoma ozbiljne ambicije za osvajanje olimpijske vize i medalje na tom turniru imaju i selekcije Sjedinjenih Američkih Država, Kine, Japana i Južne Koreje, kao i Dominikanske Republike.
Arena Sport će, što se ženskog dela turnira tiče, prenositi isključivo utakmice reprezentacije Srbije. Prvi meč Srbija igra sa svetskim vicešampionom, reprezentacijom Kine, u subotu 22. avgusta, a prenos ovog meča možete pogledati na Areni Sport 1 od 8 časova ujutru. U nedelju 23. avgusta protivnik reprezentacije je svetski šampion, reprezentacija Sjedinjenih Američkih Država, uz prenos takođe na Areninom prvom kanalu, sa početkom u 11:30 pre podne.
Što se muškog dela turnira tiče, on počinje po završetku ženskog, od 8. septembra. Srbija na ovom takmičenju neće učestvovati, a Arena Sport će prenositi izbor od 10 najatraktivnijih mečeva, uz komentatora Nenada Kostića. Posebno vredi napomenuti da Brazil neće učestovati ni u ženskoj ni u muškoj konkurenciji, jer kao domaćin Olimpijskih igara nema potrebe da igra kvalifikacije u vidu turnira Svetskog kupa. Ipak, takmičenje u muškoj konkurenciji će biti jako zanimljivo jer od atraktivnih selekcija, pored Brazila, nedostaju samo reprezentacije Srbije i Francuske, dok će učestvovati Rusija, Poljska, Italija, SAD i Iran.








