Izvor: RTS, 02.Dec.2011, 06:42 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Pobeđen i Egipat
Odbojkaši Srbije postigli su treću pobedu na Svetskom kupu u Japanu, pošto su savladali selekciju Egipta sa 3:1 u setovima (25:20, 19:25, 25:22, 28:26). Snimak utakmice emitovaćemo u 14 sati na Drugom programu.
U prvom setu naša selekcija kontrolisala je rezultat i ni jednog trenutka nije dozvolila protivniku da ugrozi vođstvo.
U drugom periodu kao da su odbojkaši Srbije malo potcenili Egipćane, koji >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << su odlično servirali (3 asa), blokirali (3 bloka), igrali raznovrsnije i zasluženo slavili sa 25:19.
Neizvesno je bilo i u završnici trećeg seta. Naši rivali uspeli su da izjednače na 21:21, ali je u tim trenutcima sjajno igrao Miloš Nikić, koji prelomio u korist Srbije - 25:22.
Bez dramne nije moglo ni u poslednjem periodu, iako se, pri rezultatu 23:20 za ekipu trenera Kolakovića, činilo da je sve rešeno. Najpre nismo iskoristili dve meč lopte, Salah je pronalazio rupe u bloku Srbije. Miljković je osvojio nekoliko važnih poena za naš tima, ali je tek šesta meč lopta donela pobedu - 28:26.
Srbija: N. Kovačević 4 poena, U. Kovačević 9, Petković, Terzić, Stanković 11, Nikić 16, Mitić, Rašić, Miljković 18, Podraščanin 12, Rosić (libero). Nije ulazio u igru Atanasijević. Greške protivnika: 10. Servis greške protivnika: 17.
Egipat: Abdala 4, Salah 26, Latif 14, Ašraf 1, Rašad 7, Reda 1, Afifi 1, Badavi 11, Ketat 1, Mahmud Rauf 9, Alaidi (libero). Greške protivnika: 12. Servis greške protivnika: 9.







