Izvor: MozzartSport.com, 02.Apr.2021, 11:36
Piksi vodi Orlove u Japan, igraće se i protiv Jamajke
Termini su 7. i 11. jun
Dobar deo selekcija sa Starog kontinenta pripremaće se u junu za Prvenstvo Evrope, na kojem, nažalost, neće biti Srbije. Orlovi će naredni FIFA termin iskoristi za dve prijateljske utakmice na Dalekom Istoku. Tačnije, reprezentacija Srbije odigraće u junu dve prijateljske utakmice u japanskom Kobeu, preneo je Sport Klub.
Na sednici Izvršnog odbora FSS potvrđen je put u Japan, zemlju gde Dragan Stojković Piksi uživa veliki >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << ugled, zbog vanserijskih partija u dresu Nagoje. „Orlove“ u Japanu očekuju dve utakmice, sa domaćinom i Jamajkom. Potvrđeni su i termini – 7. i 11. jun. Oba susreta poslužiće selektoru Draganu Stojkoviću Piksiju da u slobodnom terminu dodatno proveri i uigra ekipu, pred septembarski nastavak kvalifikacija za Mondijal u Kataru. Mečevi su i zakazani, upravo, zahvaljujući Stojkoviću i njegovim vezama u zemlji izlazećeg sunca.
Ranije se pominjalo da će Srbija vreme pred početak Evropskog prvenstva „prekratiti“ gostovanjima Južnoj Koreji i Japanu. Od susreta sa Korejcima, ipak, neće ništa biti. Iz praktičnih razloga, odlučeno je da obe utakmice u junskim danima budu odigrane u istom gradu – Kobeu.
Srbija je poslednji put sa Japanom igrala 11. oktobra 2013. Na oproštaju Dejana Stankovića od državnog tima, u Novom Sadu, ekipa Siniše Mihajlovića bila je uspešnija od izabranika Alberta Zakeronija (2:0). Zanimljivo, naša reprezentacija od osam međusobnih mečeva, čak šest puta je gostovala u Japanu.
Jedini susret sa Jamajkom odigran je 29. maja 2014. Domaćin susreta bio je američki Nju Džersi, Srbija je pobedila sa 2:1. „Orlovima“ je sa klupe komandovao v.d. selektora, Ljubinko Drulović.
Srbiju u septembru očekuju utakmice sa Luksemburgom u Beogradu i Republikom Irskom, na Aviva stadionu. Dobar učinak u tom terminu mogao bi Orlovima da garantuje bar mesto u baražu.
Tagovi:
Pogledaj vesti o: Japan
Nastavak na MozzartSport.com...











