Izvor: Vostok.rs, 16.Mar.2011, 13:13 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Personal „Fukušime-1“ hitno napušta stanicu
16.03.2011. -
Personalu nuklearne centrale „Fukušima-1" je naređeno da hitno napusti stanicu zbog značajnog povećanja nivoa radijacije. Pre nekoliko sati došlo je do požara u četvrtom energetskom bloku. Ranije je bilo eksplozija na prvom, trećem i drugom bloku. Zidovi i krov trećeg bloka su razrušeni. U radijusu od 20 kilometara je evakuisano više od 200 hiljada ljudi. Gradonačelnik Korijame u koju je upućen deo evakuisanih izjavio je da je ljudima potrebna hitna pomoć. Velik je nedostatak goriva, vode i hrane.
Izvor: Golos Rossii
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vostok.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vostok.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.




