Pad azijskih indeksa

Izvor: SEEbiz.eu, 02.Avg.2018, 08:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Pad azijskih indeksa

TOKIO – Na azijskim su burzama u četvrtak cijene dionica pale, kao i na Wall Streetu dan prije, jer su ulagači suzdržani zbog eskalacije trgovinskog sukoba između SAD-a i Kine.

MSCI Asia Pacific Index oslabio je 0,3 posto.

Posljedica je to jačanja trgovinskih napetosti između SAD-a i Kine, nakon što je Washington poručio da planira uvođenje 25-postotnih, a ne 10-postotnih carina, kako je prijetio prije, na uvoz kineskih proizvoda vrijednih 200 milijardi >> Pročitaj celu vest na sajtu SEEbiz.eu << dolara.

Peking je to nazvao ucjenom i poručio da je spreman uzvratiti protumjerama.

Od početka svibnja Kina i SAD održale su nekoliko krugova pregovora u kojima SAD pokušava smanjiti svoj trgovinski deficit s Kinom od 375 milijardi dolara, no bez rezultata.
Pogledaj vesti o: Japan

Nastavak na SEEbiz.eu...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta SEEbiz.eu. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta SEEbiz.eu. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.