Izvor: Mondo, 18.Mar.2011, 00:12 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Nuklearka Fukušima za sada miruje
Stanje u japanskoj nuklearnoj centrali Fukušima 1, koja je teško oštećena prošlonedeljenim cunamijem, "relativno je stabilno" u odnosu na sredu "što je pozitivno", saopštila je Međunarodna agencija za atomsku energiju u Beču.
IAEA: Stabilnije stanje u Fukušimi
Izvor: B92, 18.Mar.2011
Beč -- Stanje u japanskoj nuklearnoj centrali "Fukušima 1" relativno je stabilna, kažu u Međunarodnoj agenciji za atomsku energiju (IAEA)...Centrala "Fukušima 1" teško je oštećena u prošlonedeljenim cunamijem. Kako tvrde u IAEA, situacija je "relativno stabilna" u odnosu na sredu "što je pozitivno"..."Situacija...
Situacija u japanskoj nuklearki i dalje ozbiljna
Izvor: SrbijaNet.rs, 18.Mar.2011
Situacija u nuklearnoj elektrani ''Fukušima Daići'' pogodjenoj zemljotresom i cunamijem je ozbiljna, ali se nije teško pogoršala, saopšteno je danas posle podne Medjunarodna agencija za atomsku energiju (IAEA). ''Situacija u elektrani Fukušima Daići ostaje veoma ozbiljna, ali nije bilo značajnog...














