Izvor: B92, 05.Okt.2014, 10:33 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Nišikori osvojio i Tokio
Kei Nišikori osvojio je titulu u Tokiju pošto je u finalu savladao Miloša Raonića sa 7:6, 4:6, 6:4.
Japanski teniser je tako napravio veliki korak ka plasmanu na zevršni Masteres u Londonu.
Prvi put u karijeri Nišikori je osvojio dve uzastopne titule (prošle nedelje slavio u Kuala Lumpuru), a ovo mu je četvrti trofej u 2014. godini, ukupno sedmi.
U finalnom duelu odlučujući je bio >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << prvi set. Nije bilo brejk lopti, a Nišikori je u taj-brejku slavio sa 7:5. U drugom setu se Raonić razigrao, iskoristio je jednu od pet brejk šansi, ali je u trećem Japanac isto učinio, pa je na kraju slavio pred domaćim navijačima.
Nišikori je trenutno peti u ATP trci i samo teorija može da ga odvoji od završnog Mastersa. U borbi za London je i Raonić koji je trenutno osmi kada su u pitenju rezultati ove godine.
Nišikoriju titula u Tokiju
Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 05.Okt.2014
Japanski teniser Kei Nišikori pobednik je ATP turnira u Tokiju, pošto je danas u finalu savladao Kanađanina Miloša Raonića sa 7:6 (7:5), 4:6, 6:4...Ovo je Nišikoriju četvrta titula od početka godine, druga uzastopna i sedma u karijeri...Nišikori se u duelu sa velikim serverom Raonićem oslonio...














