Izvor: S media, 22.Nov.2011, 08:14 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Nedelja počela padom cena
..
Nedelja na azijskim berzama je počela padom cena deonica, jer nema novih vesti kako će evropski lideri da reaguju na širenje dužničke krize, a investitori se plaše i neuspeha pregovora u SAD-u u vezi smanjenja budžeta.
Japanski Nikkei indeks je jutros oslabio 0,3%, australijski ASX/200 indeks je pao 0,34%, dok je MSCI indeks azijsko-pacifičkih akcija bio u minusu 1,5%.
Savet američkog Kongresa će ovih dana zvanično da obavi da su propali pregovori >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << oko smanjenja rashoda i povećanja poreza. Ako šest predstavnika demokrata i šest predstavnika republikanaca u tom savetu ne dogovore mere za smanjenje budžetskog deficita, od početka 2013. godine bi nastupilo automatsko smanjenje budžeta za 1200 milijardi dolara u narednih deset godina.
Ulagači se plaše da bi neuspeh pregovora mogao izazvati buru na finansijskim tržištima, kao i tokom avgusta, kada je agencija Standard & Poor 's smanjila vrhunski AAA rejting SAD-a jer su političari tek u zadnji momenat postigli dogovor o povećanju nivoa zaduživanja SAD-a.
претходна: Predstoji još neizvesnosti
следећа: Evro ostao niži u odnosu na dolar
\n\nwww.admiralmarkets.rs











