Izvor: Blic, 15.Apr.2015, 00:21 (ažurirano 02.Apr.2020.)
MMF smanjio prognozu rasta američke privrede u 2015.
Međunarodni monetarni fond je juče umanjio prognozu rasta ekonomije SAD, pozivajući se na posledice jačanja dolara, ali je povećao prognozu jačanja evropske i japanske privrede.
MMF je saopštio da će američka ekonomija ojačati ove godine za 3,1 odsto, što je solidno, ali niže u odnosu na prognozu iz januara koja je iznosila 3,6 odsto.
MMF predviđa da će ekonomija zemalja evrozone ojačati za 1,5 >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << odsto ove godine, dok je u januaru ta prognoza iznosila 1,2 odsto.
Ova finansijska institucija je navela da će privreda Japana ojačati za jedan odsto. Prethodna, januarska prognoza govorila je o 0,6 odsto.
Jak dolar doprinosi većim cenama američkih proizvoda u inostranstvu, što evropskim i japanskim izvoznicima daje prednost na tržištu.
MMF je zadržao prognozu rasta za svet (3.5 odsto) i Kinu (6,8 odsto).







