MAGATE i japanska vlada o nuklearnoj bezbednosti

Izvor: Vostok.rs, 15.Dec.2012, 12:52   (ažurirano 02.Apr.2020.)

MAGATE i japanska vlada o nuklearnoj bezbednosti

15.12.2012. -

Međunarodna agencija za atomsku energiju u saradnji sa japanskom vladom u prefekturi Fukušima održava konferenciju o nuklearnoj bezbednosti.

Konferencija se održava u gradu Korijama, u blizini Fukušime-1, nuklearne elektrane pogođene zemljotresom i cunamijem u martu 2011 godine.

Japanski ministar inostranih poslova Koičiro Gemba, izjavio je na otvaranju forumu, da je japanska strana utvrdila posledice nesreće na postrojenju, korake za njeno ublažavanje, i želela bi da podeli svoja iskustva.

Izvor: Glas Rusije    

Nastavak na Vostok.rs...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vostok.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vostok.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.