Jerković: Tri svetske medalje istorijski uspeh

Izvor: RTS, 25.Nov.2008, 13:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Jerković: Tri svetske medalje istorijski uspeh

Najbolji srpski karatisti, osvajači tri medalje na Prvenstvu sveta održanom pre deset dana u Tokiju, ostvarili su istorijski uspeh i na najbolji način predstavili Srbiju kao domaćina planetarnog šampionata 2010. godine, ocenio je predsednik Karate federacije Srbije Zoran Jerković.

"U Japan smo otišli bez velike pompe, ali sa jasnim ciljem koji smo u potpunosti ostvarili osvojivši jedno srebrno i dva bronzana >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << odličja", naglasio je Jerković.

Selektor muške ekipe u borbama koja je osvojila srebrnu medalju, Predrag Stojadinov, dodao je da mu je bila čast što je sedeo na klupi reprezentacije.

"Ova medalja nam je dobar zamajac za naredni šampionat 2010. godine. Trudićemo se da kod kuće odbranimo srebro", poručio je Stojadinov.

Direktor KFS Slavoljub Piper podsetio je da isključenje karatea iz programa Univerzijade 2009. u Beogradu nije negativno uticalo na rezultate naših takmičara u Tokiju.

"Iako je odluka o isključivanju karatea iz Univerzijade bila težak udarac za nas, pokazali smo da nam je moral na visokom nivou i ostvarili uspeh kakav do sada nije zabeležen ", smatra Piper.

Bronzane medalje u borbama, odnosno u katama osvojile su Katarina Strika i Marija Madžarević.

"Osvojene medalja su plod dugogodišnjeg rada, maksimalnog zalaganja i jedinstva cele ekipe", zaključio je selektor ženskog tima Ivan Rodić.

Nastavak na RTS...



Povezane vesti

Jerković: "Veliki uspeh u Tokiju"

Izvor: B92, 25.Nov.2008

Predsednik Karate federacije Srbije Zoran Jerković ocenio je da su srpski karatisti osvajanjem 3 medalje na prvenstvu sveta u Tokiju ostvarili istorijski uspeh...Jerković smatra da je tako Srbija na najbolji mogući način predstavljena kao domaćin planetarnog šampionata 2010. godine. "U Japan smo...

Nastavak na B92...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.