Jen oslabio u odnosu na evro

Izvor: S media, 31.Mar.2012, 09:40   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Jen oslabio u odnosu na evro

..

[img=http://www.admiralmarkets.rs/sites/forextrade.rs/files/image/LUCIJA%20slike/Valute/Japanese%20yen%202%20300%20250.jpg" alt="Jen oslabio u odnosu na evro]Jen je oslabio u odnosu na evro, nakon što je Evropa preduzela korake da ojača finansijsku zaštitu, a jaki američki ekonomski podaci su takođe uticali na jačanje evropske valute.

Tokom američke trgovine, EUR/JPY je ojačao za 0,7 odsto na 110,50.

>> Pročitaj celu vest na sajtu S media << Japanska valuta je oslabila u skladu sa politikom vlade, jer Banka Japana preduzima korake da oslabi svoju valutu, čija visoka vrednost loše utiče na izvoz.

Evropski političari su se složili oko povećanja fonda za spas na 700 milijardi evra, kako bi sprečili širenje dužničke krize širom kontinenta.

Evro je pronašao podršku na osnovu vesti da španski premijer Mariano Rajoy planira da uvede najstrožiji budžet od povratka demokratije 1978. godine i na taj način ostvari uštede od 27 milijardi evra u predlogu budžeta za 2012. godinu.

Na jačanje evropske valute su uticali i jaki američki ekonomski podaci. Danas je objavljeno da je poverenje potrošača u SAD-u u martu skočilo na najviši nivo od februara 2011. godine. Prema analizama Univerziteta u Mičigenu, indeks potrošačkog sentimenta je porastao na 76,2 poena, sa 75,3 u februaru.

Osim toga, Sekretarijat za trgovinu je objavio da je lična potrošnja u Americi porasla tokom prošlog meseca, za 0,8 odsto, sa 0,4 odsto u prethodnom mesecu, nešto više od procenjenog rasta od 0,6 odsto.

Prev

\n\nwww.admiralmarkets.rs

Nastavak na S media...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta S media. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta S media. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.