Japanski zvaničnik u Beogradu

Izvor: RTS, 17.Dec.2013, 14:27   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Japanski zvaničnik u Beogradu

Obostrani je interes unapređenje bilateralnih, naročito ekonomskih odnosa Srbije i Japana, saglasili se šef srpske diplomatije Ivan Mrkić i viši zamenik šefa japanske diplomatije Nobuo Kiši. Japanski zvaničnik se sastao i sa Tomislavom Nikolićem, a uslediće susret sa Ivicom Dačićem i Aleksandrom Vučićem.

Šef srpske diplomatije Ivan Mrkić i parlamentarni viši zamenik ministra spoljnih >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << poslova Japana Nobuo Kiši saglasili su se da postoji obostrani interes za unapređenje bilateralnih, naročito ekonomskih odnosa dve zemlje.

Ministar Mrkić je, kako je saopšteno iz srpske diplomatije, tokom razgovora sa Nobuom Kišijem uputio poziv predstavnicima najvećih japanskih kompanija da, u okviru poslovne delegacije, posete Srbiju i na licu mesta se upoznaju sa poslovnim okruženjem i mogućnostima za ulaganja u našoj zemlji.

Mrkić je, kako se navodi, naglasio da je Srbija zainteresovana za unapređenje ekonomske saradnje sa Japanom i učešće japanskih korporacija u razvojnim projektima u Srbiji, naročito u oblasti infrastrukture, autoindustrije, čistih tehnologija, elektronike, kao i poljoprivrede.

Nobuo Kiši je preneo spremnost Japana za dalje unapređenje bilateralnih odnosa sa Srbijom, posebno u oblasti ekonomije i saglasio se da postoji obostrani interes i potreba za intenzivnijim prisustvom japanskih kompanija na našem tržištu.

Razmenjena su mišljenja o međunarodnim pitanjima od značaja za obe zemlje, a ministar Mrkić izrazio je zahvalnost na humanitarnoj, razvojnoj i tehničkoj pomoći koju je Japan do sada uputio našoj zemlji, dodaje se u saopštenju.

Nobuo Kiši bi trebalo da se sastao i sa predsednikom Srbije Tomislavom Nikolićem, a trebalo bi da se se sastane sa premijerom Ivicom Dačićem i prvim potpredsednikom Vlade Aleksandrom Vučićem.

Kiši je član Predstavničkog doma japanskog parlamenta iz redova Liberalne demokratske stranke i nalazi se na čelu Odbora za spoljne poslove tog doma.

U septembru je imenovan za višeg parlamentarnog zamenika ministra spoljnih poslova, a 2008. godine obavljao je funkciju parlamentarnog zamenika ministra odbrane Japana.

Kiši je diplomirao na odseku za ekonomiju na Univerzitetu Kejo u Tokiju i brat je japanskog premijera Šinza Abea.

Mrkić se u septembru 2012. godine u Beogradu sastao sa prvim zamenikom ministra spoljnih poslova Japana Rjuđijem Jamaneom i tom prilikom su izrazili zadovoljstvo dotadašnjom saradnjom Srbije i Japana i saglasili se o nastavku unapređenja bilateralnih odnosa na svim poljima, posebno u privredi.
Pogledaj vesti o: Japan,   Tomislav Nikolić

Nastavak na RTS...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.