Izvor: 021info.rs, 23.Apr.2019, 14:19 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Japanski ambasador posetio Novi Sad
Ambasador Japana u Republici Srbiji Nj. E. gospodin Đunićije Marujama zajedno sa predstavnicima Japanske poslovne alijanse posetio je Novi Sad. Gradonačelnik Miloš Vučević zahvalio se delegaciji na poseti i interesovanju za Novi Sad, koji je predstavio kao izuzetno podsticajno poslovno okruženje. Vučević je istakao da je prioritet dovođenje investicija i otvaranje novih radnih mesta. Kao velike potencijale Novog Sada, Vučević je istakao IT sektor i turizam koji se ubrzano razvijaju. Postoji značajan prostor za saradnju, kako se moglo čuti na sastanku, s obzirom na rastuće prisustvo japanske poslovne zajednice u Srbiji i dobre uslove poslovanja koji se nude. Ambasador Marujama čestitao je Novom Sadu na prestižnoj tituli Evropske prestonice kulture za 2021. godinu, i naglasio da mu takva zasluga pripada. Novi Sad je, kako je naveo, izuzetno ekonomski razvijena zajednica, veoma povoljna za ulaganje. Japanska poslovna alijansa je udruženje osnovano...













