Izvor: B92, 19.Jun.2010, 18:30 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Japan Šapčanima poklonio tatami
Ambasador Japana u Srbiji Tošio Cunozaki uručio je klubu "Šabac-Fuđimi" tatami (podnu podlogu za japanske borilačke veštine) vredan 23.200 evra.
Tatami površine 400 kvadratnih metara prvi put je postavljen u fiskulturnoj sali Osnovne škole "Jevrem Obrenović".
Japanski ambasador je naglasio da borilačke veštine koje dolaze iz te zemlje paralelno unapređuju duh i telo i dodao da >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << je zadovoljan jer su one veoma prihvaćene u Srbiji.
"Nadam se da ćete nastaviti da vežbate i da se usavršavate u duhovnom smislu. Tako ćete zauvek biti most prijateljstva između Japana i Srbije", istakao je Tošio Cunozaki tokom demonstracije borilačkih sportova koju su izveli članovi šabačkih klubova.
Tatami je, zbog svoje velike površine, namenjen za turnire i demonstracije sportova, a na njemu će nastupati klubovi koji se bave karateom, aikidom, kendom, džudom i džiju-džicom. U Šapcu postoji 20 takvih klubova i u njima trenira ukupno 2.000 takmičara.
Vlada Japana je do sada Srbiji uručila poklone u vrednosti od oko 200 miliona evra, od kojih je 2,57 miliona uloženo u razvoj sporta i kulture.
JAPAN POKLONIO ŠAPCU PODLOGU ZA BORILAČKE SPORTOVE
Izvor: Kurir, 19.Jun.2010
ŠABAC - Ambasador Japana Tošio Cunozaki uručio je Klubu pijateljstva "Šabac-Fuđimi" podnu podlogu (tatami) za japanske borilačke veštine vrednu 23.200 evra...Tatami površine 400 kvadratnih metara prvi put je postavljen na košarkaškom terenu fiskulturne sale Osnovne škole "Jevrem Obrenović"...Japanski...











