Japan: S. Koreja lansirala raketu!!! Upsss... greška, izvinite

Izvor: Vesti-online.com, 10.Apr.2013, 22:24   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Japan: S. Koreja lansirala raketu!!! Upsss... greška, izvinite

Zvaničnici japanskog grada Jokohame u sredu su greškom preko Tvitera obavestili 40.000 građana da je Severna Koreja lansirala raketu. Poruka je objavljena neposredno pre podneva po lokalnom vremenu i glasila je: "Severna Koreja je lansirala raketu".

Lansiranje severnokorejske rakete Unha-3 u decembru 2012. godine  

"Primili smo poziv od jednog korisnika koji prati naš nalog, koji je primetio >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << grešku. Imali smo tu poruku u pripravnosti, ali je ona emitovana greškom. Ne znamo kako se to desilo", izjavio je jedan gradski zvaničnik, a preneo AFP.

Grad je povukao spornu poruku 20 minuta kasnije i izvinio se korisnicima ovog servisa.

Japan je u punoj pripravnosti zbog očekivanog lansiranja projektila srednjeg dometa iz Severne Koreje. U Tokiju su razmeštene odbrambene rakete "patriot" radi zaštite 30 miliona stanovnika glavnog grada.

Osim ovih kopnenih raketnih baterija, u Japanskom moru raspoređeni su ratni brodovi opremljeni raketama-presretačima.

Tviter je veoma popularan u Japanu, pošto je sistem emitovanja poruka u SMS formatu od 140 karaktera veoma pogodan za korišćenje na japanskom jeziku, zato što omogućava prenos veće količine informacija u poređenju sa pismima drugih jezika.

Nastavak na Vesti-online.com...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.