Izvor: B92, 03.Apr.2012, 15:10 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Japan: Oluja usmrtila dvoje ljudi
Tokio -- Snažna oluja praćena kišom, koja je danas zahvatila Japan i ostavila mnoge kuće bez struje, usmrtila je dva čoveka i ozledila blizu stotinu.
Na najvećem japanskom ostrvu Honšu paralizovan je saobraćaj, a vetar, koji duva brzinom od 108 kilometara na čas, gotovo da ima snagu tajfuna, mada je zapravo izazvan poljem niskog vazdušnog pritiska.
>> Pročitaj celu vest na sajtu B92 <<
Nacionalna meteorološka agencija pozvala je građane da ostanu u kućama. Kako je saopštila policija, žrtve su poginule usled rušenja dva
odvojena magacina - jednog u sevenom gradu Tojami i drugog u Kagavi na jugu zemlje.
Javni TV servis HNK procenio je broj povređenih na najmanje 97. Oluja je zaustavila vozove i prizemljila više od 500 aviona na domaćim letovima u Tokiju i njegovoj okolini. Mnoge firme i prodavnice zatvorene su rano jutros, a bez struje je više od 10.000 domaćinstava na severu Japana.









