Izgubili i od Italije

Izvor: RTS, 28.Nov.2011, 15:07   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Muška odbojkaška reprezentacija Srbije izgubila je od Italije sa 3:1 u sedmom kolu Svetskog kupa u Japanu.

Rezultat po setovima je glasio 25:20, 25:18, 22:25 i 25:20.

Utakmicu u Hamamacu Areni posmatralo je 900 gledalaca, a sudili su Patriša Salvatore iz SAD i Bela Hobor iz Mađarske.

SRBIJA: N. Kovačević, U. Kovačević (15), Vemić (6), Petković, Terzić (5), Stanković, Mitić (2), Rašić >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << (8), Miljković, Atanasijević (20), Petrović (3), Rosić.

Italija: Mastranđelo (2), Parodi (8), Laško (25), Maruoti, Zajcev (9), Boninfante, Savani (14), Travica (2), Fei(11), Birareli (4), Đovi, Sabi.

Uprkos porazu, mladi srpski odbojkaši odigrali su odličnu utakmicu i bili ravnopravan rival Italiji tokom većeg dela meča.

Selektor Igor Kolaković je, kao protiv Rusije, šansu pružio najmlađim odbojkašima, pa su meč počeli Mitić, Atanasijević, Petrović, Rašić, Terzić, Uroš Kovačević i libero Rosić. Izuzimajući početnu nervozu i nešto slabiju završnicu drugog seta, mladi srpski odbojkaši su uspešno parirali Italiji i, naročito u trećem setu, bili ravnopravni rival.

Naš tim je pokazao da ima potencijala da se vrati u meč u trenucima kada se čini da je sve izgubljeno.  Tako je i kod vođstva Italijana od 2:0 u setovima, naš tim zaigrao bez kalkulacija i izvanrednom igrom smanjio na 2:1.

U četvrtom setu se vodila izjednačena borba, ali je presudio višak snage i energije u redovima italijanskog tima.

Narednu utakmicu najbolji srpski odbojkaši igraju u utorak od 10.20 časova protiv Brazila.