Haniju briljirao na otvaranju GP

Izvor: B92, 20.Okt.2012, 11:55   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Haniju briljirao na otvaranju GP

Japanski klizač Juzuru Haniju briljirao je na startu prvog Gran prija sezone u Kentu, ostvarivši svetski rekord u kratkom programu sa 95,07 poena.

17-godišnji Haniju klizao je kao poslednji i besprekornim programom izazvao buran aplauz publike.

Mladi Japanac je prošle godine angažovao za trenera nekadašnjeg svetskog prvaka Kanađanina Brajana Oksera.

Drugo mesto zauzeo je njegov zemljak Takahiko Kozuka >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << sa 83,32, a treće Amerikanac Džeremi Abot, koji je sakupio 77,71 bodova.

U konkurenciji parova, posle kratkog programa u vođstvu su Rusi Tatjana Volosozar i Maksim Trinkovin sa 65,78 poena, ispred Kineza Kving Pang i Đijan Tong sa 61,96 i Amerikanaca Kejli Deni i Džona Kaflina sa 60,75 poena.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.