Gebreselasije juri svetski rekord

Izvor: RTS, 24.Feb.2012, 14:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Gebreselasije juri svetski rekord

Etiopljanin Hajle Gebreselasije najavio je da će u nedelju na maratonu u Tokiju pokušati da povrati titulu svetskog rekordera koju mu je pre pet meseci uzeo Kenijac Patrik Makau.

"Došao sam u Tokio u odličnoj formi. ", rekao je 38. godišnji Gebreselasije, koji je i prošle godne trebalo da trči na ovom maratonu, ali je pao na treningu i istegao ligamente kolena.

Gebreselasije je zatim i na Berlinskom maratonu u septembru imao peh, posto je zbog napada >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << astme bio prinuđen da odustane od trke, koju je Makau završio u vremenu novog svetskog rekorda - 2:03,38 sata.

Prethodni rekord Gebreselasija iznosio je 2:03,59 sata.

Dvostruki olimpijski i četvorostruki svetski šampion na 10.000 metara suočiće se u nedelju sa jakom konkurencijom - aktuelnim rekorderom staze Švajcarcem Viktorom Retlinom, prošlogodišnjim pobednikom Hajlu Mekonenom i Japancem Juki

Nastavak na RTS...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.