Dolar briljirao, ali investitori oprezni

Izvor: B92, 11.Jul.2017, 09:47   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Dolar briljirao, ali investitori oprezni

Dolar je ojačao na dvomesečni maksimum prema japanskom jenu u ponedeljak, pošto su snažni podaci o zaposlenosti u SAD podstakli rast prinosa na američke zapise.

Investitori bili oprezni u povećavanju pozicija uoči obraćanja predsednice Federalnih rezervi (Fed) DŽenet Jelen ove nedelje.

Rast broja radnih mesta u SAD-u uzleteo je u junu više nego što se očekivalo, a poslodavci su produžili radno vreme >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << zaposlenima, što su znaci jačanja tržišta rada koji bi mogli da zadrže Fed na kursu trećeg podizanja kamatnih stopa ove godine, uprkos sporom rastu zarada.

Razlika u prinosima između 10-godišnjih američkih zapisa s jedne strane i japanskih hartija, sa druge, najveća je u poslednja dva meseca.

Jen se trgovao na dvomesečnom minimumu od 114,30 jena za dolar na prepodnevnom trgovanju.

U odnosu na evro, jen se trgovao na 130,33 jena, što je najslabiji nivo od 8. februara 2016. godine.

Domaće međubankarsko devizno tržište otvorilo se u ponedeljak na nivou od 119,95/120,25. Tokom prepodnevnog dela trgovanja dinar je bio stabilan.

Obim zabeležen na međubankarskom tržištu do 12,30 časova iznosio je 14,2 miliona evra po prosečnom kursu od 120,1695. Narodna banka Srbije je intervenisala kupovinom 30 miliona evra na međubankarskom deviznom tržištu kako bi ublažila prekomerne dnevne oscilacije kursa. Tokom popodnevnog dela trgovanja dinar je oslabio na 120,00/30. Tržište se zatvorilo na nivou od 120,00/30.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.