Bosvort poslat da „ispipa“ Pjongjang

Izvor: Glas javnosti, Tanjug, 04.Sep.2009, 10:15   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Bosvort poslat da „ispipa“ Pjongjang

VAŠINGTON - Američki specijalni izaslanik Stiven Bosvort otputovao je juče u višednevnu turneju, u Peking, Seul i Tokio, radi razgovora sa ciljem da se Severna Koreja navede da odustane od svog nuklearnog programa. On ne planira da se sastane sa zvaničnicima te zemlje na ovom putovanju, saopštio je američki Stejt department.

- NJegov cilj je da ispita kako na najbolji način ubediti Severnu Koreju da ispuni >> Pročitaj celu vest na sajtu Glas javnosti << svoje obaveze prema šestostranom Zajedničkom saopštenju iz septembra 2005. i preduzme neopozive korake za kompletnu denuklearizaciju-naveo je portparol Ijen Keli i dodao da će Bosvort razgovarati „o ulozi bilateralnih razgovora u kontekstu Šestostranog procesa“, ali i da „ne planira da putuje u Pjongjang ili da se sastane sa severnim zvaničnicima“.

Pre četiri godine, na pregovorima šest zemalja održanim u Kini, Severna Koreja se saglasila da obustavi svoje nuklearne programe, ali je krajem prošle godine poništila ovu odluku.   
Pogledaj vesti o: Japan

Nastavak na Glas javnosti...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Glas javnosti. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Glas javnosti. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.