Boing odustaje od izrade modela 787-3?

Izvor: S media, 02.Feb.2010, 14:49   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Boing" odustaje od izrade modela 787-3?

Američki "Boing", drugi po veličini proizvodjač aviona na svetu, najverovatnije će odustati od planirane izrade modela 787-3, pošto su japanski prevoznici "Džapen erlajnz" (JAL) i "Ol nipon ervejz" (ANA) odustali od porudžbina.

"Moja je procena da se taj proizvod više neće nalaziti u nasoj ponudi", izjavio je šef marketinga "Boingovog" odeljenja za izradu komercijalnih aviona Rendi Tinset na danas otvorenoj >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << singapurskoj izložbi najnovijih dostignuća avionustrije.

Taj avion bio je specijalno prilagodjen japanskim kupcima, objasnio je Tinset, koji je odbio da iznese detalje troškova odustajanja od tog programa, prenele su agencije.

Napuštanje programa "boing 787-3" omogućiće kompaniji sa sedištem u Čikagu da se fokusira na uvodjenje mnogo popularnije verzije letelice za najduže linije "drimlajner" i na planiranu izradu modela 747-8.

"Boing" će takodje smanjiti obim proizvodnje modela 777 na pet mecečno počev od juna, sa sadašnjih sedam, zbog "problema na tržištu," kazao je Tinset. Kompanija će odložiti i planirano povećanje proizvodnje modela 767 i 747-8, dok će izrada aviona 737 biti zadržana na 31 mesečno.

"Boing" planira da ove godine isporuči izmedju 460 i 465 aviona, istakao je Tinset.

Kompanija je isporučila 481 avon, dok je njen glavni konkurent, evropski "Erbas", proizveo 498 aviona, čime je zadržao titulu najvećeg proizvodjača aviona na svetu, koju drži od 2003.

Japanski "Ol Nipon", koji će biti prvi korisnik "drimlajnera" kasnije ove godine, zamenio je prošlog meseca porudžbinu 28 aviona tipa 787-3 za avione za kraće linije i odlučio da kupi modele 787-8 za duže rute.

Isporuka "drimlajnera", prvobitno planirana za maj 2008, odlagana je pet puta zbog problema sa novim materijalima od kompozitne plastike i prekida u lancima proizvodnje delova za taj novi aviona u 135 pogona u svetu. Prvi probni let je obavljen prošle godine, umesto 2007.

Nastavak na S media...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta S media. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta S media. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.