Basketaši preko Slovenaca do turnira najboljih

Izvor: B92, 30.Jul.2017, 17:47   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Basketaši preko Slovenaca do turnira najboljih

Basketaši ekipe Novi Sad Al Wahda osvojili su drugi 3x3 masters turnir sezone u Japanu pobedom nad Piranom iz Slovenije 17:16 u finalu.

Najefikasniji je kod pobednika bio Dejan Majstorović sa osam poena, a kod poraženog Finzgar sa sedam koševa.

Posle regularnih deset minuta je bilo nerešeno 15:15, pa su pobednika odlučili produžeci.

Dušan Domović Bulut je u produžetku pogodio iz prodora, uzvratio je Simon Finzgar, a pobedonosni koš za ekipu >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << u kojoj igraju reprezentativci Srbije je obezbedio Marko Savić posle dodavanja Buluta.

Basketaši su u Utsunomiji obezbedili i učešće na finalnom turniru u Pekingu na kome se okupljaju najbolje ekipe na Svetskom turu u basketu 3x3.

Iste ekipe su se i prošle godine na istom mestu sastale u finalu ali su tada Bulut i drugovi slavili mnogo ubedljivije, 21:13.

Treći od sedam velikih turnira za basketaše se igra u Pragu, petog i šestog avgusta. i na njemu će igrati šest od deset najbolje rangiranih timova na FIBA 3x3 svetskoj rang listi. Novi Sad će takođe igrati, ali i Ljubljana koja je osvojila prvi masters sezone u Saskatunu.
Pogledaj vesti o: Japan

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.