Izvor: B92, 20.Jul.2012, 12:55 (ažurirano 02.Apr.2020.)
160 miliona za južnokorejski Nisan
Pariz -- Francusko-japanska autokompanija "Reno-Nisan Alajans" ulaže 160 miliona dolara u proizvodnju automobila marke "nisan" u svojem južnokorejskom postrojenju
Analitičari ističu da će firma imati koristi od niske vrednosti vona i nedavno sklopljenih sporazuma o slobodnoj trgovini.
U saopštenju se navodi da će se u postrojenju "Reno-Samsung >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Motors", koje se nalazi u luci Busan na jugu Južne Koreje, godišnje od 2014. proizvoditi 80.000 primeraka "Nisanovog" krosover modela "rog", prenela je agencija AFP.
"Povećanje proizvodnje u Koreji dokazuje posvećenost pomoći 'Reno-Samsungu' da ostvari svoje ciljeve na polju konkurentnosti i rasta", izjavio je predsednik upravnog odbora i izvršni direktor "Reno-Nisana", Karlos Gosn.
Postrojenje "Reno-Samsung" u poslednje vreme beleži značajan pad prodaje usled manjka novih modela i oštre konkurencije dominantne južnokorejske auto-grupacije "Hjundai-Kia", kao i uvoznih modela. U šest meseci zaključno sa junom je ta fabrika prodala 83.062 automobila ili 33 odsto manje u odnosu na isti period lani.
Pogledaj vesti o: Japan
Za južnokorejski Nisan 160 miliona dolara
Izvor: Capital.ba, 20.Jul.2012
PARIZ, Francusko-japanska autokompanija “Reno-Nisan Alajans” ulaže 160 miliona dolara u proizvodnju automobila marke “nisan” u svom južnokorejskom postrojenju. Analitičari ističu da će firma imati koristi od niske vrijednosti vona i ..






