Pastor: O drugom krugu sa Tadićem

Izvor: B92, 05.Apr.2012, 17:10   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Pastor: O drugom krugu sa Tadićem

Beograd -- Kandidat za predsednika SVM biće Ištvan Pastor i očekujemo da osvojimo oko 100.000 glasova, rekao je za Radio B92 Balint Pastor.

Nosilac liste SVM na parlamentaranim izborima je u emisiji Zaokruživanje rekao da se već sada pravi atmosfera kao da su predsednički izbori 20. maja i da prvog kruga neće ni biti.

"Mi želimo da naš kandidat i lista dobiju 100.000 glasova. Ako to ostvarim sešćemo sa >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Borisom Tadićem i nadamo se da ćemo se dogovoriti da najvažnije tačke našeg izbornog programa budu deo programa buduće vlade. To je jedini uslov koji ćemo postaviti za podršku u drugom krugu", rekao je Balint Pastor.

On je rekao da žele da nastave saradnju sa Demokratskom strankom i da ne razmišljaju o alternativnim saveznicima.

"Želimo da i sledeća vlada bude proevropska, ali ta saradnja mora da se postavi na drugačijim osnovama i da bude ravnopravnija", kaže Pastor.

On je rekao da i da SVM u eventualnoj budućoj valadi neće tražiti ministarstva za sebe, već da im je bitno da u program te nove vlade uđu načela programa SVM-a.

"Mi ćemo verovatnio učestvovati u izvršnoj vlasti na pokrajinskom nivou", rekao je Balint Pastor.

Današnju emisiju možete poslušati i na b92.fm.

Pratite "Zaokruživanje" i na Fejsbuk stranici "Zaokruživanje na Radiju B92" ili na Tviteru - @zaokruzivanje.
Pogledaj vesti o: Izbori,   Prvi maj,   Predsednički izbori

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.