Parlamentarni izbori u Jermeniji

Izvor: RTS, 06.Maj.2012, 10:48   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Parlamentarni izbori u Jermeniji

Prve prognoze izbornih rezultata, po zatvranju birališta u Jermeniji, predviđaju pobedu dve stranke vladajuće koalicije.

Biračka mesta u svih deset oblasti Jermenije, na kojima je više od polovine upisanih birača glasalo za poslanike novog saziva skupštine, zatvorena su u 20 časova po lokalnom (18 po srednjoevropskom) vremenu zatvorena.

Prema podacima Centralne izborne komisije (CIK), do 17 sati po lokalnom vremenu glasalo je 51,53 odsto birača. Izbore je pratilo >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << više od 600 međunarodnih i više od 30.000 lokalnih posmatrača, navela je agencija Itar-Tas. Na izborima je učestvovalo osam partija i jedan partijski blok.

Prema procenama instituta Galup, po zatvaranju birališta, na vlasti ostaje Republikanska parija predsednika Serža Sargsjana, a njen dosadašnji koalicioni parner Prosperitetna Jermenija, čiji je lider bivši rvač Gagik Carukjan ostaje, najverovatnije, na drugom mestu.

Republikanska partija je, prema tom istraživanju, osvojila 44,44 odsto glasova a Prosperitetna Jermenija 28,81 odsto, preneo je Rojters.

Nacionalna skupština Jermenija sastoji se od 131 poslaničkog mandata (41 poslanik bira se po većinskom a 90 po proporcionalnom sistemu), za ulazak u parlament partije treba da osvoje više od pet odsto a blokovi sedam odsto glasova birača.

CIK će, na osnovu rezultata dobijenih od okružnih komisija, preliminarne rezultate utvrditi i objaviti najkasnije u roku od 24 sata od zatvaranja biračkih mesta.

Konačni rezultati biće utvrđeni sedmog dana od dana glasanja, podseća RIA Novosti.
Pogledaj vesti o: Izbori,   Predsednički izbori

Nastavak na RTS...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Počeli parlamentarni izbori u Jermeniji

Izvor: NaDlanu.com, 06.Maj.2012

Birališta u Jermeniji otvorena su u nedelju za izbor novog saziva Skuštine, a favoriti su dve stranke vladajuće koalicije... Ovi izbori su svojevrstan ispit za Jermerniju gde su ovo prvi nacionalni izbori od predsedničkih 2008. godine. Tada su izbile demosntracije posle osporenih rezultata izbora,...

Nastavak na NaDlanu.com...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.