Danas i Jermeni glasaju za parlament

Izvor: Blic, 06.Maj.2012, 13:25   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Danas i Jermeni glasaju za parlament

U Jermeniji se danas održavaju parlamentarni izbori na kojima su favoriti dva stranke vladajuće koalicije.

Ankete pokazuju da će više od trećine glasova osvojiti Republikanska partija Jermenije predsednika Serža Sargsjana, a manja vladajuća stranka Napredna Jermenija izmedju 20 i 30 odsto, dok za ostale stranke nije izvesno da li će ući u parlament.

I pored prednosti vladajućeg bloka, sutrašnji izbori ipak se ocenjuju kao najmanje predvidvi od >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << 1996. godine, jer se doživljavaju kao referendum o vladavini predsednika Sargsjana.

Predstavnici EU i SAD uoči izbora su poručili da je od značaja da izbori budu fer i pošteni, pošto se od 1996. vladajući krugovi sumnjiče za krađu izbora, a dva glasanja su prošla uz nasilje i žrtve.
Pogledaj vesti o: Izbori

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.