LDP: Zašto kasne izbori direktora javnih preduzeća

Izvor: Blic, 13.Avg.2013, 15:52   (ažurirano 02.Apr.2020.)

LDP: Zašto kasne izbori direktora javnih preduzeća

Potpredsednik Liberalno demokratske partije (LDP) i narodni poslanik u Skupstini Srbije Bojan Đurić rekao je danas u poslaničkom pitanju premijeru Ivici Dačiću da kasne izbori direktora javnih preduzeća.

Đurić je podsetio da je prošlo mesec i po od isteka roka za objavljivanje konkursa za izbor direktora u republičkim javnim preduzećima i zatražio odgovor na pitanja koliko je direktora do sada postavljeno.

Novim Zakonom o javnim preduzećima, >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << usvojenom u decembru 2012, predviđeno je da se direktori tih preduzeća biraju javnim konkursom, a obaveza je bila da se konkursi raspišu do kraja juna 2013.

U poslaničkom pitanju koje je Djurić postavio premijeru Srbije navedeno je da još nisu raspisani konkursi za izbor direktora u nekim javnim preduzećima i da nisu objavljene biografije i liste kandidata za direktorska mesta preduzeća gde su konkursi u toku.

Djurića je interesovalo zašto nisu objavljeni konkursi za izbor direktora PTT saobraćaja Srbija i Srbijagasa i kada će biti objavljeni.

"Da li će konkurs za direktora biti raspisan u Železnicama Srbije, koje nisu javno preduzeće u formalnom smislu, ali su monopolistička državna kompanija u apsolutnom državnom vlasništvu, direktno subvencionisana iz budžeta", upitao je Đurić.

Rok za prijavu na konkurs za izbor direktora Puteva Srbije je, kako je podsetio Đurić, istekao 20. jula, a još nema podataka koliko se kandidata prijavilo i kakve su njihove kvalifikacije.

Najčitanije SADA:
Pogledaj vesti o: Izbori,   Ivica Dačić

Nastavak na Blic...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.