Izvor: Nezavisne Novine, 15.Nov.2016, 19:45   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Junker: Predizborna obećanja Trampa su „jeziva“

BRISEL - Predsjednik Evropske komisije Žan Klod Junker nazvao je „jezivim“ predizborna obećanja Donalda Trampa, koji je pobijedio na izborima za predsjednika SAD.

„Teško mogu da zamislim, ali ću izgleda morati, da će (Tramp) u praksi sprovoditi ono je govorio tokom predizborne kampanje, a što je smatram jezivim“, rekao je Junker u programu „Bel RTL“.

Prema riječima Junkera, „njegove izolacione >> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << namjere nisu u interesu ni Evrope ni SAD“.

Predsjednički izbori u SAD su održani 8. novembra, a na njima je pobijedio kandidat Republikanske partije Donald Tramp, ostavivši iza sebe kandidatkinju Demokratske partije Hilari Klinton.

Nova administracija SAD na čelu sa Trampom stupiće na dužnost nakon inauguracije novog predsjednika 20. januara 2017. godine.

(sputnik)

Nastavak na Nezavisne Novine...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Nezavisne Novine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Nezavisne Novine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.