Izvor: B92, 12.Mar.2018, 21:38 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Ankete: Putin ponovo pobeđuje
Moskva -- Nema sumnje da će građani Rusije na predstojećim izborima u nedelju opet odabrati aktuelnog predsednika Vladimira Putina, pokazuju najnovije ankete, javlja AP.
Kako se navodi, prema anketama, Putin ima 80 odsto podrške građana.
Međutim, kako navodi agencija, Kremlj je zabrinut zbog apatičnosti glasača, te se zbog toga Putin pojavljuje među građanima pokušavajući da dopre >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << do njih širom države.
Američka agencija pratila je ruskog predsednika tokom njegove kampanje dok je putovao u Nižnji Tagil, gde se nalazi kompanija "Uralvagonzavod", najveći proizvođač tenkova u svetu, koja takođe proizvodi vagone.
AP navodi da se Putin koncentrisao na potrebu da se modernizuju industrije države, da se pruži podrška inovativnim tehnologijama i da se pojačaju sposobnosti radne snage.
"Potrebni su nam ljudi sa novim znanjima, svežim pristupima, ljudio koji su spreni na nove izazove", rekao je on na forumu mladih radnika.
On je ukazao i na istoriju njegove porodice, navodeći da je i njegov otac radio u fabrici na izradi vagona i da je bio ponosan na svoj posao.
Radnici su, kako se navodi, upitali za budućnost teških industrija i za stručne obuke, a Putin je rekao da će vlada sponzorisati napore da se prošire prilike za stručne obuke i savladavanje novih veština.
Nakon što je helikopterom stigao u Jekaterinburg, četvrti najveći grad u Rusiji i industrijsko središte, Putin je predsedavao na sastanku sa visokim zvaničnicima čija je tema bila obuka industrijske radne snage, navodi agencija.
Pogledaj vesti o: Izbori





