Dačić razgovarao sa Lekićem

Izvor: RTS, 26.Avg.2013, 15:18   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Dačić razgovarao sa Lekićem

Premijer Srbije Ivica Dačić pozvao telefonom Miodraga Lekića, lidera opozicionog Demokratskog fronta, kako bi mu "ukazao na potrebu prevazilaženja" nedavne javne polemike između poslanika DF Crne Gore i potpredsednika Vlade Aleksandra Vučića.

Lider opozicionog Demokratskog fronta Miodrag Lekić saopštio je da ga je telefonom zvao premijer Srbije Ivica Dačić kako bi mu ukazao na potrebu >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << prevazilaženja "nepotrebne" javne polemike, prenosi Beta.

Lekić je Vijestima objasnio da ga je Dačić pozvao povodom nedavne "polemike" poslanika DF Nebojše Medojevića i Srpske napredne stranke, odnosno lidera SNS i prvog potpredsednika Vlade Srbije Aleksandra Vučića.

"Ukazujući uljudnim tonom na potrebu prevazilaženja nepotrebnih polemika, Dačić je ponovio spremnost da lično doprinese daljoj izgradnji dobrih odnosa Srbije i Crne Gore. Naravno da sam uzvratio istim stavom. Dogovorili smo se o budućim kontaktima s ciljem da doprinesemo dobrim i ravnopravnim odnosima", preneo je Lekić suštinu razgovora sa Dačićem.

Funkcioner Lekićevog DF-a Nebojša Medojević je posredstvom društvenih mreža optužio Vučića za "izdaju" državnih interesa Srbije, za "mešanje" u unutrašnje stvari Crne Gore, da "štiti" optuženog za međunarodni šverc kokaina, odbeglog Darka Šarića, te da je "deo balkanske, kriminalne" organizacije.

Vučić i njegova SNS odbacili su te optužbe za koje, kako su odgovorili, "ne vide druge motive osim u činjenici da Medojevića plaćaju mafija i tajkuni". Vučić i SNS su saopštili da Medojevićeve optužbe ne mogu uticati na odnose dve države.

Lider DF-a Miodrag Lekić ocenio je da se ne radi o stavovima grupacije na čijem je čelu, već o "samostalnom komentarisanju prilika i ličnosti u drugoj državi" u čemu, kako je naveo, treba biti obazriv.

Lekić je dodao da je taj svoj stav preneo Medojeviću, ali i ocenio da su sa obe strane saopšteni "dosta teški navodi".

"Nakon izrečenog, ostaje da se vidi ko će dokazati saopštene, dosta teške navode, posle čega će se moći mnogo više zaključiti o svemu", rekao je Lekić.

Nastavak na RTS...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.