Dačić otvorio kamp Uhvati ritam Dunava

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 25.Jul.2010, 23:17   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Dačić otvorio kamp "Uhvati ritam Dunava"

NOVI SAD -

Zamenik predsednika Vlade i ministar unutrašnjih poslova Srbije Ivica Dačić večeras je u Bačkoj Topoli otvorio 4. Kamp tolerancije mladih podunavskih gradova i regija.

Dačić je izrazio uverenje da će jednog dana sve države tog područja postati članice Evropske unije i da će tolerancija biti način ponašanja.

"U vreme kada je ovaj svet više poznat po netoleranciji >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << i nasilju, ne samo na sportskim priredbama, već i u svakodnevnom životu, tolerancija je ono što nam najviše nedostaje", rekao je Dačić.

Goste i učesnike Kampa, u kojem će do 31. jula boraviti oko 200 devojaka i mladića iz svih podunavskih zemalja i regija, kao i iz Istre, Štajerske i Republike Srpske, pozdravio je i ministar za ljudska i manjinska prava Svetozar Čiplić istakavši da bez tolerancije nema demokratije, kao i da je temelj tolerancije u ljudskosti.

Na svečanom otvaranju Kampa koji se održava pod sloganom "Uhvati ritam Dunava", govorio je i koordinator Saveta dunavskih regija i gradova Peter Lange, a u ime domaćina učesnicima i gostima su se obratili gradonačelnik Bačke Topole Atila Babi i predsednik Skupštine Vojvodine Šandor Egereši, inače idejni tvorac Kampa.

Predsednik Skupštine Vojvodine Šandor Egereši izjavio je juče da se Kampom tolerancije neguju evropske vrednosti i jačaju stubovi prijateljstva, naročito među mladima.

Ta tradicionalna manifestacija je izuzetno značajna radi negovanja dobrih odnosa i međusobnog uvažavanja u Vojvodini, kroz upoznavanje i razmenu iskustava sa prijateljskim regionima Evrope, sa kojima će pokrajina nastaviti saradnju, posebno u okviru buduće dunavske evro-regije, istakao je Egereši.

Tokom šestodnevnog programa koji će sadržati edukacije, kreativne radionice i zabavni program, u Kampu tolerancije učestvovaće oko 150 mladih iz Nemačke, Austrije, Slovačke, Mađarske, Rumunije, Bugarske, Ukrajine, Hrvatske i Srbije.

Sem svakodnevnih radionica, učesnici kampa svake večeri moći će da prisustvuju brojnim muzičkim i zabavnim programima, a biće organizovane i posete Temerinu i Novom Sadu.


Pogledaj vesti o: Evropska Unija

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

DAČIĆ OTVORIO KAMP TOLERANCIJE MLADIH

Izvor: Kurir, 26.Jul.2010, 04:42

BAČKA TOPOLA - Ministar unutrašnjih poslova Srbije Ivica Dačić izjavio je u Bačkoj Topoli da bi za policiju bilo daleko manje posla da u društvu u Srbiji postoji viši stepen tolerancije...Dačić je na otvaranju Kampa tolerancije mladih iz zemalja podunavskog regiona rekao da mu je drago što...

Nastavak na Kurir...

Dačić: Nedostaje nam viši stepen tolerancije

Izvor: EMportal, 26.Jul.2010

Ministar unutrašnjih poslova Srbije Ivica Dačić izjavio sinoć u Bačkoj Topoli da bi za policiju bilo daleko manje posla da u društvu u Srbiji postoji viši stepen tolerancije.

Nastavak na EMportal...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.