Izvor: RTS, 03.Maj.2014, 09:21 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Dačić: Značajna poseta Filea
Prvi potpredsednik Vlade i ministar spoljnih poslova Ivica Dačić ocenio je da je poseta evropskog komesara za proširenje Štefana Filea Beogradu u ponedeljak značajna za nastavak pregovora Srbije i EU.
"Ova poseta značajna je za nastavak pregovora Srbije u EU. Tri dana posle u Solunu će biti održan sastanak ministara spoljnih poslova zemalja članica EU i Zapadnog Balkana, gde će biti i evropski komesari za proirenje i enegetiku Štefan File i Ginter >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Etinger", rekao je Ivica Dačić za Danas, prenosi Tanjug.
Dačić je najavio da će se File u ponedeljak, osim sa njim, sastati sa šefom države Tomislavom Nikolićem, premijerom Aleksandrom Vučićem, kao i s ministrima Nikolom Selakovićem, Nebojšom Stefanovićem i Jadrankom Joksimović, predsednicom Narodne skupštine Majom Gojković i šefovima poslaničkih grupa.
Štefan File najavljujući da će u ponedeljak posetiti Beograd, rekao da je njegov dolazak nedugo posle visoke predstavnice za spoljnu politiku i bezbednost Ketrin Ešton označava "naša visoka očekivanja od nove vlade".
On je istakao da očekuje da se očekuje stvaran napredak u sprovođenju političkog dogovora Beograda i Prištine, kako bi i Srbija i Kosovo shodno svojim pozicijama napredovali u procesu pridruživanja.
Na pitanje kakve će poruke doneti iz Brisela u Beograd, File je odgovorio da te poruke najpre preneti novom rukovodstvu Srbije.
File je drugi visoki evropski zvaničnik koji dolazi u prestonicu Srbije nekoliko dana posle formiranja nove vlade.
Ketrin Ešton boravila je u Beogradu 28. aprila u specijalnoj poseti kako bi državnom vrhu izrazila podršku Brisela evropskom putu Srbije i predstojećim refomama.
Pogledaj vesti o: Evropska Unija











