Izvor: B92, 05.Feb.2013, 12:31 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Dačić: Nisam u sukobu s Rakićem
Beograd -- Premijer Ivica Dačić izjavio je za "Alo" da ne postoji sukob između njega i potpredsednika DS i nekadašnjeg koordinatora službi bezbednosti Miodraga Rakića.
"S Mikijem (Rakićem) sam u korektnoj komunikaciji. Niti su naši odnosi bili takvi da jedan drugoga ucenjujemo, niti sam u hajci na mene prepoznao da me Rakić napada", rekao je Dačić.
Pojedini političari i mediji kritikovali su ranije Rakića da je medijima dostavio informacije o sastanku premijera >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Dačića i Rodoljuba Radulovića, pripadnika narko-klana Darka Šarića, i da je te informacije prikrivao dok je u vreme prethodne vlade bio na funkciji koordinatora bezbednosnih službi.
Rakić je to negirao i saopštio da istraga protiv klana Šarić traje od 2008. godine i da bi svako preuranjeno ispitivanje njihovih kontakata dok su finansijske istrage u toku, a oni na slobodi, otežalo njihovo lociranje i zaplenu njihove imovine.
Rakić je ranije za "Novi magazin" rekao i da su domaće i strane tajne službe došle do saznanja o komunikacijama pripadnika Šarićevog klana sa visokim državnim funkcionerima.
"Nekoliko funkcionera u više navrata ostvarilo je te komunikacije i sve su dokumentovane. Svi su dokazi fiksirani. Mi u tom trenutku nismo istraživali te komunikacije da ne bismo klanu pokazali koliko znamo“, kazao je tada on.
Pemijer Dačić priznao je u subotu da je razgovarao s Radulovićem i pri tom optužio policiju da ga nije obavestila da je on pripadnik kriminalne grupe. Takođe, rekao je i da nema razloga za raspisivanje vanrednih izbora.
Direktor policije Milorad Veljović nije želeo da komentariše Dačićeve optužbe.
Radulović je, kako saznaju "Večernje novosti", imao nekoliko svojih ljudi u MUP-u Srbije. Međutim, nije uspeo da ostvari glavni cilj - da svog čoveka progura u Upravu kriminalističke policije. Po Šarićevom nalogu, tamo je trebalo da za zamenika načelnika ubaci njihovog čoveka. Do toga nije došlo, jer su se pobunili operativci.
Dačić je potom za Rojters izjavio da SNS ne stoji iza prljave kampanje koja se vodi protiv njega i Vlade Srbije.
Pogledaj vesti o: Ivica Dačić
Dveri traže ostavku Dačića i cele vlade
Izvor: Press, 05.Feb.2013
Član Pokreta Danilo Tvrdišić izjavio je novinarima da bi u svakoj normalnoj državi susret premijera sa kriminalcima bio politički skandal prve kategorije i osnov za njegovu ostavku. . On je upitao o čemu su Dačić i član narko-klana Darka Šarića Rodoljub Radulović razgovarali 2008. i...















