Dačić: Lično sam zadovoljan, sačuvali smo identitet

Izvor: B92, 01.Maj.2017, 13:09   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Dačić: Lično sam zadovoljan, sačuvali smo identitet

Lider SPS Ivica Dačić kazao je da premijersko mesto nije bio uslov podrške SPS-a Aleksandru Vučiću na predsedničkim izborima.

On je istakao da je lično zadovoljan funkcijom koju danas obavlja- ministra spoljnih poslova i potpredsednika vlade.

"To nije bio naš prioritet i nije bio razlog zašto smo podržali Aleksandra Vučića", rekao je Dačić novinarima u Beogradu.
>> Pročitaj celu vest na sajtu B92 <<
Dačić je naglasio da je cilj jačanje međusobnog poverenja dve stranke, SPS-a i SNS, ali i jača i veća uloga SPS-a u Srbiji i na političkoj sceni.

Upitan da li je SPS izgubio identitet, jer nisu imali svog kandidata na predsedničkim izborima, Dačić je kazao da su lokalni izbori u Vrbasu i Kovinu, pokazali da je SPS ostvario dobre rezultate, čak i bolje nego na prethodnim parlamentarnim izborima.

"Sačuvali smo svoj identitet jer nismo podržali kandidata SNS-a, već smo ustanovili zajedničkog kandidata vladajuće koalicije", naglasio je Dačić.

On je dodao da će saradnja sa SNS biti nastavljena što će se videti u novoj Vladi Srbije, kada sadašnji premijer ode na funkciju predsednika.

"Ono što je najvažnije za dobru saradnju je visok nivo poverenja i zajedništva", zajključio je lider socijalista.

Nastavak na B92...



Povezane vesti

Dačić: Premijersko mesto nije bio uslov podrške Vučiću

Izvor: RTS, 01.Maj.2017

Lider Socijalističkepartije Srbije Ivica Dačić je rekao da premijersko mesto nije bilo uslov podrške SPS-aAleksandru Vučiću na predsedničkim izborima, i da je on lično zadovoljan funkcijom koju danas obavlja – ministra spoljnih poslova i potpredsednika vlade. ...

Nastavak na RTS...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.