Antić: Vlast u Beogradu sigurna

Izvor: B92, 01.Sep.2012, 11:24   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Antić: Vlast u Beogradu sigurna

Beograd -- Funkcioner SPS i predsednik Skupštine grada Beograda Aleksandar Antić rekao je da kredibilitet vlasti u Beogradu nije dovoden u pitanje.

On je dodao da će Predsedništvo stranke danas raspravljati o prekomponovanju vlasti na lokalu.

"Imamo određene zahteve koalicionih partnera da dođe do prekomponovanja vlasti u nekim lokalnim samoupravama i mi ćemo te predloge analizirati, uz činjenicu da se lokalni izbori održavaju da bi i ljudi na lokalu mogli da >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << donose odluke", rekao je Antić novinarima u Beogradu.

Antić je naveo da je vlast u Beogradu formirana tako da "prati izbornu volju građana" i napomenuo da je rezultat rada gradske vlasti u prethodne četiri godine više od 60 odsto osvojenih odborničkih mandata.

Antić je dodao i da se ne može po definiciji u svakoj sredini preslikati model republičke vlasti jer bi to dovelo u pitanje održavanje lokalnih izbora.

Sednica Predsedništva SPS biće održana u popodnevnim satima u Beogradu.

Lider SPS-a Ivica Dačić izjavio je ranije da se ta stranka zalaže za to da se svuda gde je moguće na lokalnom nivou napravi vlast u kojoj bi učestvovale stranke koje čine vlast na državnom nivou.

"To znači da i ostale stranke koje čine koaliciju na republičkom nivou treba da imaju istu odluku kada je reč o formiranju zajedničke vlasti u pojedinim opštinama i gradovima", kazao je Dačić.
Pogledaj vesti o: Ivica Dačić,   Izbori

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.