
Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 15.Feb.2020, 14:44 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Užičanin krenuo peške za Moskvu da 9.maja pozdravi Putina
Užičanin Milovan Milutinović (72) krenuo je danas peške iz Užica za Moskvu kako bi pokušao da se, kako kaže, na Dan pobede nad fašizmom, 9. maja u Moskvi, rukuje sa ruskim predsednikom Vladimirom Putinom, koga izuzetno poštuje.
Do 9. maja Milutinović treba da prepešači 2.640 kilometara od Užica do Moskve, a za taj poduhvat spremao se šest meseci.
"Planiram da prelazim 40 kilometara dnevno. Maršuta mi je Užice-Valjevo-Beograd-Budimpešta-Karpov-Minsk-Moskva. >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << Spreman sam i ničega se ne bojim osim mraza, rekao je Milutinović pred polazak.
Milutinović je pre sedam godina pešačio 62 dana do Londona, čime je oborio dva Ginisova rekorda.
Sada mu je želja da peške stigne do Moskve i da učestvuje na paradi na Crvenom trgu.
Od 42. godine, Milutinović trenira karate, nosilac je crnog pojasa peti dan, vicešampion je u bodibildingu. Sada je i redovan student treće godine Fakulteta za sport i turizam u Novom Sadu, a planu mu je i da doktorira, upiše engleski jezik i ode na jednu od Olimpijada.
Pogledaj vesti o: Moskva, Vladimir Putin
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...
Srbin krenuo pješke za Moskvu da 9. maja pozdravi Putina
Izvor: Nezavisne Novine, 15.Feb.2020
UŽICE - Užičanin Milovan Milutinović (72) krenuo je danas pješke iz Užica za Moskvu kako bi pokušao da se, kako kaže, na Dan pobjede nad fašizmom, 9. maja u Moskvi, rukuje sa ruskim predsjednikom Vladimirom Putinom, koga izuzetno poštuje.
(VIDEO) SUPERMEN IDE PEŠKE DO MOSKVE Snagator iz Užica u 73. godini kreće da Rusima objasni odakle mu nadimak, a njegov poduhvat ima PLEMENITI CILJ
Izvor: Blic, 15.Feb.2020
Milovan Milutinović, poznatiji kao Užički Supermen, u subotu će pešice krenuti ka Moskvi uveren da će deonicu dugu 2.640 kilometara savladati za nešto više od dva meseca i na Crvenom trgu, povodom 75. godišnjice pobede nad fašizmom, na delu Rusima objasniti zbog čega je stekao nadimak.