Izvor: Blic, 04.Sep.2014, 18:06 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Holanđani se gađaju paradajzom zbog Putina
Holandski grad Amsterdam odobrio je održavanje borbe paradajzom u znak protesta zbog ruskog embarga na poljoprivredne proizvode uvedenog početkom avgusta kao odgovor na sankcije Zapada uvedene Rusiji povodom ukrajinske krize.
U borbi gađanja paradajzom 14. septembra na glavnom trgu Dam u holandskoj prestoni učestvovaće oko 2.000 ljudi kojima će biti na raspolaganju 120.000 trulih paradajza, preneli su belgijski mediji.
Cena učešća u zabavi gađanja paradajzom >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << u Amsterdamu, koja je inspirisana festivalom Tomatina u španskom gradiću Bunjola, je 15 evra a sakupljenim novacem od ulaznica biće plaćeno 10 tona upotrebljenog paradajza kupljenog od proizvođača, žrtava embarga.
Ostaci paradjza posle zabave biće pretvoreni u biogas ili iskorišćeni kao organsko đubrivo.
Organizatori zabave pobrinuće se da turisti i prolaznici za vreme borbe ne budu slučajno pogodjeni paradajzom, što će biti obezbeđeno zatvaranjem jednog dela centralnog trga.
Pogledaj vesti o: Rat u Ukrajini














