Haški sud ne pušta Hadžića majci na pomen

Izvor: Kurir, 31.Okt.2012, 20:01   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Haški sud ne pušta Hadžića majci na pomen

U obrazloženju odluke Sudsko veće je navelo da nije uvereno da će se Hadžić, koji se, kako se ističe, nije dobrovoljno predao i optužen je za teške zločine, vratiti u Hag ako bude privremeno oslobođen

HAG - Sudsko veće Haškog tribunala odbilo je hitan zahtev za privremeno oslobađanje >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << Gorana Hadžića, uz obrazloženje da postoji osnovana sumnja da se on neće vratiti u Hag.

Bivši predsednik Republike Srpske Krajine u hitnom zahtevu za privremeno oslobađanje od 25. oktobra zatražio je da bude pušten na slobodu od 2. do 4. novembra kako bi prisustvovao pomenu majci koja je preminula 25. septembra.

U saopštenju iz Haga se navodi da je Tužilaštvo ukazalo na to da postoji rizik da će Hadžić pobeći, budući da je izbegavao Tribunal više od sedam godina.

U obrazloženju odluke Sudsko veće je navelo da nije uvereno da će se Hadžić, koji se, kako se ističe, nije dobrovoljno predao i optužen je za teške zločine, vratiti u Hag ako bude privremeno oslobođen.

Pored toga, Sudsko veće je naglasilo da 24-časovni nadzor, koji je predložila odbrana tokom privremenog oslobađanja, ne može da garantuje Hadžićev povratak na suđenje.

Hadžić je uhapšen u julu prošle godine na Fruškoj gori, a suđenje u Hagu mu je počelo 16 oktobra.

On je optužen za zločine nad Hrvatima i drugim nesrpskim stanovništvom u Istočnoj Slavoniji 1991. i 1992. godine

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.