Izvor: RTS, 28.Mar.2009, 11:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Zapaljen auto plac u Atini
U napadu nepoznatih lica "molotovljevim koktelima" na plac za prodaju automobila u Atini zapaljeno više vozila, oštećen obližnji objekat, ali povređenih nema. Posle tog incidenta, napadnuta policijska patrola u centru Atine.
Nepoznate osobe zasule su u Atini jedan plac za prodaju automobila "molotovljevim koktelima" i zapalili nekoliko vozila, pri čemu nije bilo povređenih, saopštila je grčka policija.
"Vatra je bila velika, a oštećeni su automobili >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << i objekat", rekao je za Rojters izvor iz policije koji je želeo da ostane anoniman.
Prema izjavi jednog očevica na koju se poziva britanska agencija, teško su oštećena četiri automobila.
Oko jedan sat posle tog incidenta, grupa od dvadesetak mladih napala je policijsku patrolu u centru Atine i oštetila njihovo vozilo.
Talas nasilja i bombaških napada u Grčkoj počeo je kada je, krajem prošle godine, policija u icidentu ubila jednog 15-godišnjaka.
Juče su u eksploziji bombe ručne izrade u grčkoj luci Pirej oštećene tri zgrade i osam vozila, ali nije bilo povređenih.
Meta napada bila je kompanija za remont brodova "DT Marin", ali još je nejasno da li je incident politički motivisan, ili je reč o kriminalnom delu.












