U Atinu prebačeno 2.300 migranata

Izvor: Nezavisne Novine, 09.Dec.2015, 22:13   (ažurirano 02.Apr.2020.)

U Atinu prebačeno 2.300 migranata

ATINA- Grčka policija prebacila je u Atinu oko 2.300 migranata koji su sedmicama blokirani na granici sa Makedonijom.

Neki od migranata biće smješteni u privremene kampove na dva bivša olimpijska stadiona.

Migranti su blokirani od kada je Makedonija počela da filtrira migrante prema zemlji porijekla, dopuštajući ulaz samo licima iz ratnih zona.

Oko 350 grčkih policajaca mobilisano je prije svitanja radi prebacivanja migranata iz pogranične oblasti >> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << Idomeni i ukrcavanje na oko 45 autobusa za Atinu.

Migranti su većinom iz Irana, Pakistana, Bangladeša, Somalije i Maroka.

Došlo je do manjih sukoba i oko 30 muškaraca prebačeno je u policijsku stanicu. Oni su kasnije ukrcani u autobuse za Atinu sa drugim migrantima.

Migranti koji su prebačeni u Atinu moći će da podnesu zahtjev za azil, dok će drugi biti vraćeni u domovinu.

Agencija UN za izbjeglice saopštila je da je više od 900.000 izbjeglica i migranata stiglo u EU o januara.

Nastavak na Nezavisne Novine...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Nezavisne Novine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Nezavisne Novine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.