Izvor: Kurir, 09.Nov.2011, 03:12 (ažurirano 02.Apr.2020.)
SASTAV KOALICIONE GRČKE VLADE U SREDU
ATINA - Sastav grčke koalicione vlade biće saopšten u sredu posle sastanka partijskih lidera, saopštio je jedan vladin zvaničnik
ATINA - Sastav grčke koalicione vlade biće saopšten u sredu posle sastanka partijskih lidera, saopštio je jedan vladin zvaničnik.
Grčki premijer Jorgos Papandreu u sredu će se sastati sa predsednikom >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << Karolosom Papuljasom, rekao je isti zvaničnik, koji nije želeo da govori o detaljima razgovora, preneo je Rojters.
Sastanak s predsednikom biće održan oko 12 sati po srednjoevropskom vremenu, kazao je novinarima taj zvaničnik, koji nije želeo da bude imenovan.
Papuljas će zatim predsedavati sastanku partijskih lidera, nakon koga će uslediti objava sastava vlade, preneo je AP.
Grčki premijer obavezan je da zatraži sastanak s predsednikom da bi mu predao mandat.
Papandreu je ranije u toku dana zatražio od članova svoje vlade da predaju ostavke kako bi se procedura ubrzala.
Prema nezvaničnim saznanjima, mesto premijera ponuđeno je Lukasu Papademosu (64), bivšem zameniku predsednika Evropske centralne banke, koji je postavio niz uslova za preuzimanje te funkcije.
Rezervni kandidati, čija imena cirkulišu, jesu evropski ombudsman Nikiforos Diamanturos (69) i bivši ministar finansija Panagiotis Rumeliotis, koji predstavlja Grčku u Međunarodnom monetarnom fondu.
















