
Izvor: RTS, 08.Feb.2022, 16:39
Protest protiv novih migrantskih kampova u Grčkoj, pet osoba privedeno
Najmanje pet osoba privedeno je na grčkom ostrvu Lezbosu nakon izbijanja nereda tokom protesta protiv planova za izgradnju novog migrantskog kampa, saopštile su vlasti. Grupa demonstranata zapalila je mašine koje koristi privatni izvođač za radove na projektu.
Nakon mirnog marša do mesta gde je planirana izgradnja novog kampa za migrante, mala grupa demonstranata zapalila je mašine koje koristi privatni izvođač za radove na projektu vrednom >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << 87,5 miliona evra, prenosi agencija AP.
Kamp u Platiju, koji se nalazi na 30 kilometara severno od glavnog grada ostrva Mitilene trebalo bi da bude završen do septembra. Do 3.000 migranata i tražilaca azila bi u njemu trebalo da bude smešteno.
Prenaseljen kamp u Moriji, koji se nalazio južnije na ostrvu, uništen je u požaru 2020. godine, a njegovi stanovnici sada su smešteni u privremenim objektima.
Evropska unija finansira nove migrantske kampove koji se grade na pet grčkih ostrva.
Sloboda kretanja je ograničena na ovim tim lokacijama, što su kritikovale grupe za zaštitu ljudskih prava.
Pogledaj vesti o: Grčka
NEREDI NA LEZBOSU, ZAPALJENI BAGERI I MAŠINE: Uhapšeno petoro nakon demonstracija protiv novog kampa za migrante! (VIDEO)
Izvor: Kurir, 08.Feb.2022
Nakon nasilja tokom demonstracija protiv plana o gradnji novog migrantskog kampa na Lezbosu, grčka policija privela je najmanje pet osoba, saopštile su danas vlasti.