Predsednik Vučić uputio saučešće, ponudio pomoć Grčkoj

Izvor: BKTV News, 24.Jul.2018, 09:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Predsednik Vučić uputio saučešće, ponudio pomoć Grčkoj

U omiljenom srpskom letovalištu vlada vanredna situacija, nakon što je vatrena stihija progutala viđe od 100 kuća i 200 automobila, usmrtivši više od 25 ljudi, među kojima su i deca.

Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić uputio je izraze najdubljeg saučešća predsedniku i premijeru Grčke, Prokopisu Pavlopulosu i Aleksisu Ciprasu, i ponudio pomoć Srbije u savladavanju vatrene stihije.

"Primite moje iskreno saučešće povodom žrtava vatrene >> Pročitaj celu vest na sajtu BKTV News << stihije koja besni u okolini Atine. Duboko nas je potresla tragična sudbina stradalih. Dok nas priroda još jednom podseća da nismo dovoljno jaki da se odupremo njenoj sili, grčki vatrogasci i spasioci ulažu nadljudske napore suprotstavljajući joj se. Srbija je spremna da Vam, u okviru svojih mogućnosti, pritekne u pomoć. Molim Vas da izraze mog saosećanja prenesete porodicama žrtava, a povređenima želje za brzi oporavak", navodi se u Vučićevoj poruci.

Među poginulima u požaru koji bukti u okolini Atine nema srpskih državljana, rečeno je Tanjugu u ambasadi Srbije u Grčkoj. Naša amasada je u kontaktu sa grčkom policijom, i prema prvim informacijama sa terena, među poginulima i povređenima nema turista iz Srbije.
Pogledaj vesti o: Grčka

Nastavak na BKTV News...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta BKTV News. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta BKTV News. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.